Home / مقالات آموزشی / شارژ گاز یخچال

شارژ گاز یخچال

موضوع :  شارژ گاز یخچال

امروزه دیگر بنا بر قانون بین المللی که گاز فریون 12 ممنوع اعلام شده ، گاز های مختلفی برای شارژ گاز یخچال به جای گاز فریون 12 جایگزین گردیده و گاز فریون 134 جایگزین گاز فریون 12 گردیده است .

امروزه فریون 134 را جایگزین فریون 12 در یخچال فریزر ساید بای ساید و کلیه یخچالهای صنعتی و خانگی می شود.

تعمیرکار سیار در تعمیرات تهران برای شارژگاز یخچال در محل، گاز فریون 134 را با تغییرات فنی جایگزین فریون 12 می کند . نیاز هر یخچال ساید بای ساید به شارژ گاز ، زمانی است که یخچال به علت نشتی گاز احتیاج به شارژ داشته باشد و این زمانی است که تعمیرکار در محل با عیب یابی یخچال تشخیص می دهد و یخچال فریزر را ، شارژ گاز می نماید.

وقتی در یخچال ، گرفتگی لولۀ مویی به وجود آید ، یخچال خنک نمی کند و این عیب به وسیله تعمیرکار تشخیص و یخچال فریزر را شارژ گاز می کند .

اکثر یخچال های خانگی در زمان حمل و نقل غیر اصولی نشت گاز پیدا می کند .

نشت گاز یخچال در حمل و نقل به دو صورت اتفاق می افتد :

  • نشتی آشکاری است که از محل نشت ،گاز با فشار بیرون زده و روغن محل نشتی را فرامی گیرد و درآن صورت یخچال را نباید به برق زد بلکه با تعمیرکار تماس گرفت تا شارژ گاز انجام شود .
  • نشتی غیر آشکار است که در حمل یخچال اتفاق می افتد و صاحب یخچال فریزر متوجه نشتی نمی گردد ، در آن صورت صاحب یخچال دستگاه را به برق زده و یخچال خنگ نمی کند و به تعمیرکار یخچال اطلاع می دهد و شارژ گاز در محل انجام می شود.

نشتی غیر آشکار در یخچال  فریزر معمولا در یخچال های قدیمی پیش می آید که در اثر فرسودگی لوله های یخچال تاب برمی دارد و تاب برداشتن در هنگام حمل و نقل اتفاق می افتد .

کمبود گاز در یخچال باعث خنک نشدن یخچال فریزر می شود .   زمانی که یخچال فریزر بیش از حد معین یخ می زند در آن صورت لوله بلوی ترموستات یخچال از جای خودش در آمده و یا ترمستات پلاتین چسبانده و کمپرسور یخچال یکسره کار می کند و در داخل کابین یخچال که آب و مواد دیگر را که انتظار یخ زدن نیست ، یخ می زند.

همانطور که از فریز انتظار یخ داریم و درکابینت فریزر باید تمام مواد غذایی باید منجمد گردد.

در عوض  در یخچال انتظار منجمد نشدن مواد داخل یخچال را داریم در صورت یخ زدن مواد داخل یخچالعیب براین است . لوله بلوی ترمستات یخچال چدا شده است یا اینکه ترموستات یخچال در اثر جذب رطوبت یخچال پلاتین می جسباند و کمپرسور یخچال یکسره کار می کند و لوازم داخل یخچال یخ می زند.

بهترین دمای در یخچال بین 4 الی 8 درجه سانتی گراد می باشد و بهترین دما برودتی در فریزر بین 15 الی 22 درجه سانتی گراد می باشد . در زمان گذشته در یخچال فریزر دو موتور در یک بدنه بکار می بردند .ولی درعصر حاضر در یخچال فریز ساید بای ساید و یخچال فریزر معمولی از یک کمپرسور استفاده می کنند و از یک کمپرسور با روش اصول فنی در یک دستگاه یخچال فریزر استفاده می شود.

در یخچال فریزر معمولا نشتی گاز شروع شود اتدا یخچال خنک نمی کند ولی فریزر خوب است در آنصورت تعمیرکار یخچال فریزر نشتی یخچال فریزر را که یک واحد و یک شبکه می باشد رفع کرده و یخچال فریزر را شارژ گاز می نماید  عیب رفع می گردد.

یخچال فریزر بدون برفک را یخچال فریزر نفراست می نامن د . یخچال فریزرهای نفراست داخل کابینت یخچال فریزر را بوسیله فن برودت که در پشت اواپراتور قرار داده شده است از طریق کانالهای تعبیه شده وای خنک را می رساند.

در یخچال فریزرهای نفراست برفک بوسیله سیستم برفک زدا پاک می شود و برخلاف یخچالهای قدیمی صافب یخچال هیچ وقت برفک در یخچال فریزر مشاهده نمی کند.

About rahmat

Check Also

تعمیرات ساید بای ساید سامسونگ و ال جی

تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ و ال جی

ارور ماشین لباسشویی پارس مدل ۶۱۱۰کدخطاهای ماشین لباسشویی پارس مدل ۶۱۱۰  سایت تعمیرات تهران www.tehranrepair.com …

قالب وردپرس